Reference - ZKUŠENOSTI KLIENTŮ

 

Věra Šemovová:

"Celý život jsem se snažila zhubnout, zkoušela různé diety a prášky na hubnutí, ale nic nezabíralo, max. 1-2 kg. A já potřebovala zhubnout tak 20 kg. Díky pomoci nutriční ordinace se mi srovnal cholesterol, pominuly bolesti žaludku, který se ozýval každou chvíli díky prodělaným žaludečním vředům. Nyní vše stabilně v pořádku, pleť se mi vyčistila, trpěla jsem akné, přestala mě bolet páteř a klouby. Zhubla jsem za 6 měsíců 14 kg. Díky správnému jídelníčku ubyl hlavně tuk, takže jsem zhubla nejen váhově, ale hlavně na objemu. A pokračuji dále. Zvedlo se mi úžasně sebevědomí, všichni v okolí mě chválí, jak jsem omládla a je to vidět. I zdravé jídlo může chutnat a člověk nemá hlad, naopak, k čemuž jsem byla dříve skeptická. Rozeznávám zdravé a nezdravé jídlo."

Jana Zemancová:

"Pokud někdo dospěje k závěru, že potřebuje změnu životního stylu v oblasti výživy a redukce váhy (můj případ), mohu jen doporučit. Velice lidský a rozumný přístup pana Spilky mi pomohl se během ročního docházení zbavit nadbytečných kilogramů a dostat se do pohody s nižší váhou. Od nás klientů to určitě vyžaduje trochu pevné vůle a sebekázně, ale právě s perfektním přístupem pana Spilky se to dá zvládnout bez zbytečných nervů. Touto cestou mu mohu jen poděkovat a těšit se ještě na další spolupráci, protože ke kýženému cíli mi přeci jen ještě kousek chybí☺"

Michaela Hýžová:

 "Pana Spilku mohu vřele doporučit, vše je pouze o správném stravování, pohybu a změně životního stylu. Žádné tablety ani zázračné potravinové doplňky. Z mé strany velká spokojenost!"

Petra Koutná:

"Informace ohledně změny životního stylu vyčerpávající. Poradce nikomu za každou cenu nic nenutí, nedoporučuje žádné extrémní stravovací režimy, přizpůsobuje způsob stravování klientovi, učí klienta být samostatným a schopným si řídit proces změny stylu."

Nikola:

"S navrženým plánem jsem byla spokojená. Jelikož jsem neměla žádnou velkou nadváhu, šlo mi převážně o shození několika málo přebytečných kil, se kterými jsem si za celý půl rok sama nedokázala poradit. Stejně tak, jako většina lidí, jsem si myslela, že čím měně budu jíst (a hodně sportovat), tím větší úbytek váhy bude. Po půl roce mi došlo, že tato cesta nikam nevede a s pomocí navrženého stravovacího programu od poradce začala kila (centimetry) ubývat a to i bez hladovění. Dalším přínosem pro mě, jako pro vegetariána, bylo správné nastavení denního příjmu bílkovin, který byl u mě do té doby nedostatečný."

Monika Veselovská:

"Dostala jsem dostatek informací. Přístup k hubnutí je velmi racionální. Žádné týrání. Velmi lidský přístup."

Jana Nepejchalová:

“Je mi 60 let, pod vedením poradce jsem během 4 měsíců zhubla o jednu konfekční velikost, nejvíce mě potěšilo zmenšení břicha o 15 cm a klesla mi hladina cukru o 2 jednotky. Nikdy jsem nepocítila hlad a nepoužívala žádné doplňky stravy. Nutriční ordinaci doporučuji všem, kdo chce provést změnu jídelníčku ze zdravotních důvodů a nebo kvůli váze."

Karla Černá:

"Dobrý den přeji všem. I já se připojuji se svým hodnocením - profesionální a hlavně lidský přístup. Naučili mě sestavovat si jídelníček, nemám žádný hlad ani chutě, cítím se výborně, po 3 měsících mám už 8 kg dole a o 6% méně tuku. Další věc, kterou jsem velmi ocenila na začátku a proto jsem se i rozhodla se stát jejich klientkou je fakt, že mi na rovinu řekli, že si nebudu kupovat žádné koktejly či tablety... Závěrem plně doporučuji ostatním a držím všem palce."

Ludmila Dvořáčková:

"Mohu doporučit, bez léků, přípravků, a relativně za málo peněz."

Hana Papajiková:

"Rozhodla jsem se, že se pokusím změnit svůj život a dosavadní špatné stravovací návyky, jelikož mě nadváha začala omezovat v pohybu a vršily se zdravotní problémy. Dcera mi k svátku dala jako dárek konzultaci nutričního poradce. Za 7 měsíců jsem zhubla o 28 kg, tj. 4 konfekční velikosti, nemám již žádné zdravotní obtíže. Oceňuji lidský přístup odborníka, který mi vysvětlil jak se mám správně stravovat, vše je o mém rozhodnutí a výběru. I v pokročilejším věku není problém si upravit postavu."

Jan Chmelík:

"Dlouhodobě jsem se potýkal s nadváhou. Přestože jsem sportovec, zaměřený na silové tréninky a klasický bodybuilding, nedařilo se mi snížit procento tuku ani po vše možných dietách. Proto jsem se nakonec rozhodl navštívit profesionála.

Za 40 dní jsem na váze ztratil 15 kilogramů a procento tuku v těle se snížilo téměř o 15%, obléknu si opět věci, do kterých jsem se neoblékl dva roky. Cítím se naprosto skvěle. Hodně si všímá i mé okolí. Mnohem víc jsem začal sportovat, protože s menší tukovou zátěží je to snadnější.

Není možné se nechat čímkoliv do tohoto programu nutit, člověk sám musí dojít k tomuto rozhodnutí a říct sám sobě dost a začít něco dělat. Je to rovněž o psychické stránce. Martin Spilka je každopádně profesionál, který pomůže za všech okolností. Jeho přístup je vysoce profesionální a jsem řád, že jsem se k němu dokopal."

Lucie Tlustá:

"Dříve jsem zkoušela různé diety a žádná nezabrala, tak jsem si řekla, že bych chtěla zkusit něco nového a hlavně pod lékařským dozorem. 
Musím říci, že za dobu "držení diety" jsem shodila 7 kg a zhubla přes 13 cm přes boky, což je pro mě úžasný výsledek. Cítím se o dost lépe, mám větší sebevědomí, přestávám se stydět nosit věci, které bych si na sebe předtím nikdy nevzala a motivuje mě to k pokračování.  Z nutriční ordinace jsem si odnesla mnoho nových zkušeností, ať již ohledně správného jídelníčku či cvičení. Dozvěděla jsem se, že toto celé není vlastně vůbec žádná dieta, naopak. Jím častěji a ve větších porcích a neznám pocit hladu a navíc k tomu shazuji, takže to celé hodnotím velice kladně. "

Věra Kremlová:

"Řešili jsme výživu desetiletého syna. Naším cílem bylo snížit váhu, naučit syna i nás zdravému stravování.
Jak syn, tak já jsme během 3 měsíců snížili váhu. Oba se cítíme lépe, zejména syn byl se změnou velmi spokojen a pochvaloval si i pozitivní vliv na pohybovou aktivitu. Syn se naučil v jídle "ovládat". Uvědomuje si, že jsou některé potraviny pro zdravé stravování nevhodné a pokud je konzumuje tak výjimečně a s vědomím, že je potřeba rovnováha mezi přijatou a vydanou energií. "Hřeší" podstatně méně než dříve. Z naší domácnosti také zmizela zásoba sladkostí." 

Tomáš P.:

"Potřeboval jsem změnit životní styl, začít jíst zdravěji a snížit váhu, abych mohl začít běhat bez negativních efektů (zátěž kloubů). Za cca 2 měsíce přes 12 kg minus a hlavně mám lepší životní pocit (snazší pohyb, žádná únava). Pan Spilka mi ukázal cestu, která funguje. Dále už musím jít jen já sám..."

Gražyna Kostková:

"Příjemné vystupování, profesionalita, ochota vysvětlovat, podpora... Zkrátka jsem na 100% spokojena."

M.B.:

"Velmi příjemný a pohodový člověk, který vás dokáže správně motivovat k dosažení toho, proč jste jeho ordinaci navštívili."

Milena Š.:

"Služeb NUTRIČNÍ ORDINACE jsem se rozhodla využít poté, co jsem se několik let pokoušela s menším či ještě menším úspěchem zhubnout. I když jsem si myslela, že dobře znám zásady zdravého stravování, moje pokusy o redukci váhy byly neúspěšné. Proto jsem se rozhodla obrátit na odborníky, které jsem v NUTRIČNÍ ORDINACI skutečně našla. První výsledky se dostavily už po 2-3 týdnech, kdy mě nadobro přestala pálit žáha, která mě do té doby trápila poměrně často. Další výsledky na sebe nedaly dlouho čekat. Každý týden jsem se cítila lépe. Brzy jsem mohla obléknout ty kusy oblečení, které jsem již plánovala ze svého šatníku definitivně vyřadit. Rodina i přátelé mi říkali, jak skvěle vypadám, všímali si mého hubnutí. Cítila jsem příval energie. Za 3 měsíce jsem zhubla 9 kg. Spolupráce s NUTRIČNÍ ORDINACÍ byla výborná. Odborníci, které jsem poznala, vytvořili přátelské a vstřícné prostředí, naučili mě sestavit si vlastní jídelníček a porozumět principům zdravého stravování. Jejich služby mohu doporučit všem, kteří si přejí zhubnout, změnit svoji postavu a nenásilně zlepšit způsob svého stravování. "

Karolína Forštová:

"Myslím, že nejdůležitější je stejně vlastní rozhodnutí pracovat sám na sobě a s tím Vám žádný poradce nepomůže. Ale u tohoto poradce jsem cítila, že to, co mne učí, splývá s mým osobním přesvědčením a to je důležité cítit to stejně srdcem. A pak je krásný pocit, když zjistíte, že to, čemu věříte, opravdu funguje."

Filip Sirotek:

"Rozhodl jsem se, protože se mi nedařilo redukovat tuk resp. občas se mi podařilo zhubnout, ale tuk (tukové polštáře) na těle zůstával. Také mně přestávala vyhovovat každodenní závodní strava (obědy). Cítil jsem se po nich těžko, byl jsem nafouklý a unavený při odpolední práci. Zmenšoval jsem večeře (i proto, abych neměl výčitky díky spořádaným obědům). Někdy jsem třeba nevečeřel vůbec. Míval jsem tudíž velmi často hlad. Protože jsem předtím neměl výrazné zdravotní potíže, všímal jsem si především změn postavových. Tukové polštáře mizely hlavně v oblasti břicha a pasu, a to po měsíci. V dalších měsících se postava dále sama rovnoměrně formovala, tuk mizel.  Takže mezi jednoznačný pozitivní pocit bych zařadil radost, že jsem zhubl bez hladu, únavy a stresových diet a hlavně - správně. Lépe a lehčeji se hýbu a mohu bez ostychu třeba na bazén. Pro mě je nejdůležitější vědět, jak si správně a v jakém množství rozložit jídlo během dne, abych neměl hlad. Jaké potraviny jsou pro fungování mého těla prospěšné. Zároveň jsem si bezpečně uvědomil, že i kdybych sebevíc sportoval, ale málo nebo nesprávně jedl, výše uvedených výsledků bych nikdy nedosáhl."

Peter Beňo:

"Byl jsem moc spokojen"

Tomáš Kačírek:

"Necítil jsem se fyzicky a ani psychicky dobře a i přesto, že jsem se snažil aktivně sportovat nedosáhl jsem výsledků, které jsem očekával s tím, že i přes snahu jíst podle sebe správně, jsem měl pocit hladu a po pár dnech jsem se vždy začal přejídat a měl jsem pořád neukojitelný hlad :-)

Za necelé tři měsíce jsem na váze zhubl 11 kg, ale co vnímám jako nejdůležitější je to, že jsem minimálně zhubl svalovou hmotu a v drtivé většině pouze tuk (díky správně dodržované stravě) a zásadní změny jsou vidět na snížení objemu pasu, břicha ..... Cítím se daleko lépe, nejen fyzicky (což mám ověřené při konkrétních cvičení, kde jsem se posunul dále než předtím), tak hlavně psychicky. Jsem daleko bystřejší, mám pocit, že i v práci jsem efektivnější. Dále již nemám pocity hladu a nemám potřebu se ve večerních hodinách přejídat. Dokonce jsem objevil spoustu nových zdravých surovin, které jsem doposud nejedl a nyní jsem si některé zamiloval.

Zjistil jsem, že je dobré se poradit s někým, kdo je v dané oblasti odborník ( a to platí i v jiných odvětví) a nemá cenu se dlouhodobě o něco snažit, když člověk neví, zda to dělá správně a nedostavují se výsledky. To může mít za následek nejen zdravotní problémy, ale i pocit daného člověka, že na to nemá, že nemá silnou vůli a pak to již vzdá navždy. Já jsem si po konzultaci uvědomil, že vůli a chuť mám, jen jsem výsledku nemohl dlouhodobě dosáhnout a udržet si ho, protože jsem se prostě špatně stravoval a mé tělo na to samozřejmě reagovalo. Nyní si myslím, že své tělo znám, že vím jak se mám stravovat, abych se cítil dobře a dokonce bych řekl, že v konečném důsledku jím více než předtím. Umím si připravit velmi pestrý jídelníček a co je na tom nejlepší, tak ze surovin, které chci já a které mě chutnají (zamiloval jsem se do snídaně -  včelí med namazaný na žitném chlebě a k tomu miska jahod :-)). Jsem rád, že jsem se po dlouhém zvažování odhodlal a využil jsem služeb pana Spilky, s tím, že jsem si vyčítal, že jsem to neudělal o pár let dříve, ale na konec si říkám, že lepší pozdě než vůbec. Stále ještě docházím na konzultace, tedy má "proměna" ještě není u konce, ale průběh jde podle našeho společného plánu a k cíli již mám velmi blízko."

Zdeňka R.:

"Velmi ochotný, příjemný, vše mi podrobně vysvětlil"

paní Křížková:

"Super - naprostá spokojenost, skvělý výsledek"