18 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Co byste měli vědět o dietách

22.11.2018

Mnoho žen i mužů, kteří snili o perfektní postavě, se rozhodli vydat cestou nekonečných diet. Kdyby se však na křižovatce, která vede k dokonalé postavě, na chvíli zastavili, možná by zjistili, že se rozhodli pro špatný směr. Cesta lemovaná dietami totiž téměř nikdy nekončí a nevede k vytouženému cíli. Proč diety nedokáží splnit vaše očekávání a proč vám za ně vaše tělo nepoděkuje? Přečtěte si více o lákavém, ale zároveň devastujícím světě diet.

sendvič a posuvné měřítko

Tisíc a jedna dieta

Dukanova dieta, Atkinsova dieta, proteinová dieta, dělená strava, dieta podle krevních skupin… Už jste o nich jistě slyšeli i Vy. Ve chvíli, kdy do vyhledávače zadáte kouzelné slůvko dieta, vyjede vám celá řada rozličných diet, které slibují odměnu v podobě perfektní postavy. Že lidé v diskuzích píší, že fungují? Ale jistě! Většina z nich opravdu efekt má. Otázkou zůstává, na jak dlouho. Mějte však na paměti, že efekt žádné diety nikdy nebyl, není a pravděpodobně ani nikdy nebude trvalý. A navíc: Kila možná zhubnete, ale místo tuku shodíte vodu a svalovou hmotu. A to nechcete, nebo ano?

Dieta jako přímá cesta do pekla

Větu „Největší peklo jsou diety“ několikrát použil jeden z předních českých výživových poradců. On, stejně jako řady dalších odborníků přes výživu, dobře ví, že jsou diety nerozlučně spojeny s jo-jo efektem, stresem i rozhozeným metabolismem. Dieta nemá ani zdaleka nic společného se zdravou stravou, jedná se o dva naprosto rozličné směry. A v případě diet se z pohledu lékařů jedná o směr, který může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Zhouba pro tělo i pro mysl

Věděli jste, že je vědecky prokázáno, že se z diet nehubne, ale přibírá? Měli byste se připravit na to, že v první fázi ztratíte zhruba 5 až 10 % své původní váhy, ale vzápětí se váha začne znovu zvyšovat a ve většině případů vede k vyšší váze než před začátkem diety. Před tím, než se pustíte do diety, měli byste také vědět, že zátěž z opakovaného nabírání a následného hubnutí je pro tělo tak velká, že se nevyplatí. A řeč není jen o fyzické stránce a rozhozeném metabolismu, vaše tělo bude totiž strádat i psychicky.

Rozlučte se s oslavami a večírky

Už jste se někdy pokoušeli odolat tomu, co jste si zakázali? Pokud ano, jistě sami moc dobře víte, jak je to náročné. A zejména v okamžiku, kdy jste pozváni na oslavu, na které se stoly doslova prohýbají pod množstvím „zakázaného“ jídla. V takovémto případě si oslavu pravděpodobně neužijete a budete se jen trápit. Ze statistik dokonce vychází, že lidé, kteří se pustili do diet, omezili svůj sociální život na minimum.

Co zázračné pilulky na hubnutí?

Snad každý, kdo kdy uvažoval o zhubnutí se setkal s nějakou formou hubnutí skrz hubnoucí tabletky a koktejly. Minimálně jsme viděli mnoho zaručených reklamních sloganů slibujících zázračné výsledky. Mohou tyto pilulky fungovat? Je to správná volba na zhubnutí? Ne, bohužel není nebo spíše lépe řečeno - bohudík není! Nejsme přeci kosmonauti, abychom polykali kapsle. Homo sapiens sapiens je přeci všežravec a příroda to zařídila tak, že máme jíst jídlo a ne pilule. Pokud jste však aktivní sportovec, který nepotřebuje zhubnout, ale doplňky stravy Vám pomáhají k rychlejší regeneraci organismu, doplňujete jimi minerální látky a stopové prvky, pak je jejich užívání v naprostém pořádku. Ne nadarmo se těmto pilulkám říká "doplňky stravy", to znamená, že by měly "doplňovat" běžnou stravu a ne jí plně nahrazovat. 

žena, tablety, hubnutí

Sečteno podtrženo

Víte, jak by asi vypadala pravdivá reklama na každou dietu? Přibližně následovně: Chcete držet dietu? Připravte se na navýšení stresu i hmotnosti, zpomalení metabolismu, zhoršení sociálního života a na zdravotní problémy. Pravděpodobnost neúspěšnosti diety? Neuvěřitelných 99 %!

I vy jste tím, co jíte

Asi nám dáte za pravdu, že věta „Jste to, co jíte“ opravdu platí. Čím tedy můžete být ve chvíli, kdy nejíte téměř nic? A čím v okamžiku, kdy začnete jíst zdravě? Je rozhodně na místě opakovat neustále dokola, že jediná cesta k vytoužené postavě vede skrze vyváženou, pravidelnou, chutnou a kvalitní stravu. Což zní mnohem lépe než život založený na odříkání, souhlasíte?

žena, pláž, pohyb, radost

Přejete si získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 18 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. Více na www.nutricniordinacepraha.cz

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Na začátku Vám poradce pro výživu sestaví několik zdravých jídelníčků. Tím získáte jasnou představu, jaká pravidla musí být při jejich tvorbě dodržena (výběr potravin, skladba bílkovin, sacharidů a tuků, energetické hledisko atd.). Čím se od ostatních poraden výrazně odlišujeme, je fakt, že Vás nutriční terapeut naučí jídelníčky přímo sestavovat. Nikdo kromě Vás totiž nezná spektrum potravin, které Vám chutnají, nenadýmají Vás, jsou pro Vás cenově dostupné a umíte je i uvařit. Na rozdíl od draze zaplacených jídelníčků většiny výživových poradců se Vám nový stravovací režim od nás bude daleko lépe dodržovat, a to i z dlouhodobého hlediska. Podstata všeho je, abyste se konečně naučili CO máte jíst, KDY a hlavně KOLIK. 

Na konzultaci k nám přicházejí zpravidla dva typy lidí. Ti první si již v minulosti prošli celou řadou diet, ale většinou bez valného výsledku a ti druzí se nechtějí spoléhat na informace z internetu, které mnohdy patří do kategorie omylů, mýtů a polopravd. My se však opíráme především o odborné znalosti podložené každodenní praxí s klienty. Neopakujte stále stejné chyby a přijďte se k nám poradit, jak to dělat správně. Vězte, že to spolu zvládneme.

Cena za poradenství? Méně než 6.000 Kč!

Vzhledem k tomu, že máme dlouhodobě vyjednané příspěvky a dotace, je celková péče výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. Našimi klienty se běžně stávají i maminky na mateřské dovolené, studenti či důchodci, kteří by si jinak nemohli dovolit zaplatit za poradenství více než deset tisíc. Vše závisí na tom, jaké služby si u nás objednáte. Buďte si jisti, že to Váš rozpočet zvládne. Na nezávazné vstupní konzultaci s Vámi nastavíme takové parametry péče, které pro Vás budou vhodné a hlavně finančně přijatelné. Za dobu našeho fungování, více než 18 let, jsme byli schopni každému nalézt optimální řešení. Úhrada objednaných služeb probíhá vždy na 2 - 3 platby, nikoliv předem v plné výši, jako je bohužel běžná praxe většiny poradců.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace

na místě nezáleží

preferuji polikliniku v Praze ve Vysočanech

preferuji polikliniku U Dvou srpů v Praze na Smíchově


Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Ordinace v Praze 5 na Smíchově

U Dvou srpů 2024/2, 1. patro
150 00 Praha 5 Smíchov

Nutriční ordinace Praha Smíchov

spojení MHD k poliklinice Smíchov:
zastávka Kavalírka - TRAM 4, 9, 10, 16 a BUS 167

Ordinace v Praze 9 ve Vysočanech

Sokolovská 304 , 3. patro
190 00 Praha 9 Vysočany


Nutriční ordinace Praha Vysočany

Spojení MHD k poliklinice Vysočany:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16