20 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Detoxikace není módní záležitost

06.10.2018

šťastná žena, úsměv, dobrá nálada, příroda

Vnitřní očista organismu neboli detoxikace by měla být naprosto přirozenou součástí našeho života. Proč? Protože navzdory veškeré snaze je naše tělo pravidelně zanášeno - nevhodnou stravou, chemickými prostředky a léky, stresem a emočním vypětím i prostředím, ve kterém žijeme. Detoxikace tedy není módou, ale vyslyšením volání těla po úklidu. Pomozte mu a ono se vám odmění zdravím a vitalitou. Pojďme se na detoxikaci podívat zblízka.

Pozitivní dopady detoxikace na organismus

Základním cílem očisty organismu je udržet své tělo i psychiku ve zdravé kondici. Odstraněním nežádoucích „jedovatých“ látek z těla:

Není detoxikace jako detoxikace

Přístupů, jak své tělo zbavit škodlivých látek je mnoho. Mezi nejpopulárnější patří jarní detoxikační kúra pomocí bylin (zejména ostropestřce mariánského, břízy či kopřivy) a očista jednotlivých tělesných orgánů. Tyto techniky bývají volně inspirované východní medicínou. Ta pracuje s faktem, že je v daný měsíc oslaben určitý orgán. Na ten se pak různými kroky, zejména úpravou stravy a detoxikací, podpůrně působí. V některých metodách se pracuje s bylinnou terapií, v jiných s mechanickým pročištěním (výplachy, klystýry) či zařazováním půstů. Někdy je detoxikace spojena i s masážemi nebo speciálně upraveným jídelníčkem.

Před jakýmkoli pokusem je třeba si uvědomit, že každý jedinec je unikátní. Co jednomu pomůže, druhému život třeba zkomplikuje. Většina lidí nějakou očistu náhodně vyzkouší, ale výsledek nebývá nijak oslnivý. Jak si tedy z nabídky metod vybrat tu pro sebe nejvhodnější? Aby kúra měla šanci na úspěch je vhodné vyhledat nutričního specialistu, který detoxikační kroky zařadí do souvisejících změn stravování. Součástí je i sestavování zdravých jídelníčků, které odpovídají vaší osobě a jsou tedy i k vašemu tělu šetrnější.

zelenina, okurka, rajče, voda

Základem je pravidelnost

Detoxikace sama o sobě může ulevit od potíží a nastartovat proces větší změny v našem životě. Dlouhodobých pozitivních účinků však lze dosáhnout jen pravidelností. Aby se nejednalo o výkonnostní disciplínu, ale o postupnou cestu k optimálně fungujícímu organismu, je vhodné se poradit s výživovým poradcem. Ten vám pomůže identifikovat nejen co, kdy a kolik máte sníst, ale i jakým potravinám se ve vašem konkrétním případě vyhnout (váš organismus například zbytečně zatěžují a zanášejí). Součástí zdravého jídelníčku je i přirozená pravidelná detoxikační kúra, která na probíhající změny logicky navazuje.

ovesná kaše, borůvky, kiwi, citron

Jak detoxikovat?

Většina metod se shodne v tom, že základem detoxikace je dostatečný příjem tekutin (ideálně neperlivé vody) a eliminace alkoholu a cigaret. Omezit by se měly zejména těžko stravitelné či zatěžující potraviny, naopak by se mělo tělu dodat dostatek vlákniny. O tom, které to konkrétně jsou, je dobré se poradit s nutričním specialistou. Detoxikace by neměla být nahodilou záležitostí, ale součástí dlouhodobého plánu změn.

Chcete pomoci s očistou organismu a následně i získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 18 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. Více na www.nutricniordinacepraha.cz

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Nadváha i obezita negativně ovlivňuje Vaše zdraví! 

Trápí vás kila navíc, nejste v dobré kondici, rychle se unavíte? Je nejvyšší čas na změnu! Svěřte se do péče nutričního specialisty. Pomůže Vám kompletně nastavit takový výživový a pohybový plán, který bude v souladu s Vaším zdravotním stavem a životosprávou. 

Málo jíst a hodně sportovat k redukci tuku opravdu nevede.

Lidské tělo je velmi složitý stroj. Abychom ho přiměli k redukci podkožního tuku, je třeba ho nejprve přesvědčit, že mu tato energetická zásoba nebude v budoucnu chybět. Pokud totiž hladovíme nebo jíme nepravidelně, tělo si tvoří nové zásoby podkožního tuku. Můžete při tom sportovat jak chcete, ale hubnout tukové polštáře opravdu nebudete. Čeho se však můžete dočkat je ztráta svalové hmoty a vody. Že s tím máte své zkušenosti? Ano, mnoho lidí si tím prošlo, aby se přesvědčilo, že je to pravda. 

Také nechcete konzumovat potraviny, které Vám nechutnají?

Většina diet je zaměřena jen jednotvárně. Vajíčková dieta, stejně jako proteinová nebo nízkotučná dieta, tukožroutská polévka, sacharidové vlny, náhodné půsty, ovocné šťávy, instantní polévky atd. Konzumovat celý den jen vajíčka, mrkev nebo nechutné polévky musí být opravdu nepříjemné. Proč to ale lidé podstupují? Protože z neznalosti faktů o lidském těle jednoduše uvěří tomu, že je ta či ona dieta zachrání. Místo toho, aby se zamysleli nad tím, jak v jídelníčku omezit častou konzumaci salámů, sladkostí, alkoholu, nekvalitního pečiva, smažených a tučných jídel či polotovarů, tak se upnou na nesmyslnou radikální dietu. Výsledek je předem jistý, stejně jako je výhra ve sportce. Člověk si jen zpomalí metabolismus, naučí tělo přemýšlet úsporně a zcela proti původnímu záměru se nový tuk ukládá do zásob.

My Vás naučíme tvořit jídelníček z normálních a běžně dostupných potravin, které Vám i zároveň chutnají.

Odhalte všechny chyby, kterých se i nevědomě dopouštíte.

Nutriční specialista Vás seznámí se všemi pravidly, které se musí dodržet. Základ všeho je jíst pravidelně a snídat, ale to není vše. Nový stravovací režim musí být v souladu s makroživinovou vyvážeností, to znamená, v jakém poměru do těla přichází bílkoviny, sacharidy a tuky. Neméně důležité je správné kalorické rozložení jednotlivých denních jídel, abyste nedovolili tělu spadnout do katabolického procesu, při kterém dochází ke ztrátě svalové hmoty. Od toho je nutriční poradce, aby klientovi pomohl vše správně nastavit.

Objednejte se do nutriční ordinace, máme 20 let praxe a zkušeností.

Za tuto dobu jsme pomohli mnoha klientům a jsme připraveni pomoci i Vám, společně to zvládneme. To vše bez diet, doplňků stravy a hladu! V Praze máme dvě pobočky - Nové MěstoVysočany.

Vyplňte si kontaktní formulář nebo zavolejte na 777 56 81 82.

Cena za poradenství

Vstupní konzultace je NEZÁVAZNÁ, trvá 45 min a díky akční ceně stojí nyní pouze 290 Kč. 

Následné výživové poradenství a péče o klienty stojí od 850 Kč na měsíc. Našim cílem je vytvořit plán péče skutečně pro kohokoliv. V péči máme běžně i maminky na mateřské dovolené, studenty či důchodce.

Základní výživové poradenství je u nás výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. 

Objednejte se k nám, rádi Vám vše vysvětlíme a nastavíme s Vámi takový stravovací režim, který zvládnete za pomoci běžně dostupných potravin i dodržet.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace


Ordinace Praha 1 - Nové Město

Mezi hotelem Imperial a obchodním domem Bílá Labuť
Na Poříčí 17 - 3. patro
110 00 Praha 1 - Nové Město 
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz

Nutriční ordinace Praha 1

Spojení MHD: metro B - Náměstí Republiky nebo TRAM č. 3, 8, 14, 24 - Bílá Labuť


 

Ordinace Praha 9 - Vysočany

Z důvodu rekonstrukce polikliniky ve Vysočanech sídlíme dočasně na adrese:

Sokolovská 276, přízemí
190 00 Praha 9 Vysočany
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz


Spojení MHD:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16 - Divadlo Gong