18 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Jaký je rozdíl mezi nutričním terapeutem a výživovým poradcem?

20.11.2018

Rádoby odborníků na výživu je na každém rohu nespočet. Mnoho jich najdete pouze na internetu, nemají žádnou poradnu, působí většinou anonymně a jejich náplň práce je přeposílat jakési univerzální jídelníčky či obecné rady. Ti, kteří si již otevřeli poradnu a setkávají se tváří v tvář s klienty, jsou již většinou kvalitnější, více vzdělanější, ale pořád je mezi nimi velký rozdíl. V každém větším městě jich najdete desítky. Praha jich bude mít určitě několik stovek. Slibují vám pomoc se změnou životního stylu i s hubnutím. Schovávají se za nejrůznější reklamní slogany, kterým lidé bohužel často uvěří, ale jak poznat opravdu kvalitního odborníka? Prozradíme vám, jaký je základní rozdíl mezi nutričním specialistou a výživovým poradcem a komu je lepší se svěřit do péče!

konzultace, dotazník

Kdo je nutriční terapeut?

Nutriční terapeut je zárukou toho, že svou důvěru vkládáte kvalifikovanému člověku, který dosáhl potřebného vzdělání na vyšší odborné škole nebo na vysoké škole a vykonal předem stanovenou praxi. Opravdu kvalitní nutriční specialista se i po dostudování celoživotně vzdělává, absolvuje speciální kurzy a čte odborné knihy.

Pouze nutriční specialista vám smí pomáhat a radit se zdravotní dietou a léčebnou výživou. Mezi jeho klientelu patří nejen zdraví lidé, ale i hospitalizované nemocné osoby či zdravotně indisponovaní lidé docházející ambulantně do jeho poradny. Pokud potřebujete zlepšit svůj jídelníček a zdravě zhubnout, je nutriční specialista tou správnou volbou.

Kdo je výživový poradce?

Výživový poradce nemusí mít žádné odborné vzdělání, ale měl by absolvovat výživový kurz, na jehož konci obdrží certifikát. V lepším případě má za sebou rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT, v tom horším neprošel žádným kurzem ani praxí a jeho hlavní podnikatelskou náplní je nabízení drahých produktů, se kterými klienti jako zázrakem mají zhubnout. Mnohdy neumí klientům správně poradit a ani přizpůsobit jídelníček naměřeným hodnotám. Nepodlehněte iluzi, že na první pohled sympatický a výřečný člověk, Vám skutečně trvale pomůže. Zhubnout nutně nemusí znamenat zbavit se přebytečného tuku, ale mnohdy to může znamenat pouze ztrátu svalové hmoty či vody a to určitě není pro tělo žádoucí.

sluníčko, tabule

Neriskujte – dejte přednost nutričnímu specialistovi

Jak už jsme vám v článku nastínili, pro vaše bezpečí je vhodnější obrátit se na nutričního specialistu, zvlášť jestliže musíte dbát na správnou výživu, například kvůli vysokému krevnímu tlaku, alergii na určité druhy potravin, intoleranci na lepek nebo cukrovce.

Nutriční specialista přistupuje ke každému klientovi individuálně a na první schůzce se seznámí s vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Používá diagnostiku složení těla a odhalí vaše stravovací chyby. Přichystá vám výživový plán a naučí vás jídelníčky přímo sestavovat, neboť jen vy víte, jaké potraviny vám chutnají. Na nový stravovací režim si tak snáze zvyknete a bude se vám lépe dodržovat!

Kvalitní poradce ve výživě spolupracuje s lékaři a svou poradnu má většinou v nějakém lékařském zařízení. Důležitým faktorem je i jeho dlouholetá praxe (určitě volte toho, který se oboru věnuje alespoň 10 let). Nejenom, že má skutečnou praxi a ne jen teoretické vědomosti, ale máte jistotu, že ho tato práce především baví. Skutečný odborník se pozná i tak, že dopředu deklaruje nezávaznost vstupní konzultace. Nejprve je nutné se seznámit se všemi podmínkami a systémem, jakým Vás bude poradce provázet a teprve poté by měl mít každý klient možnost vyjádřit se, zda chce být v jeho péči či nikoliv. Nedílnou součástí při volbě Vašeho budoucího specialisty jsou recenze a reference ostatních klientů. Právě zkušenosti jiných klientů Vám prozradí, jak s lidmi jedná, zda je ochotný, empatický, seriózní, sympatický a hlavně, jakých výsledků u klientů dosáhl.

Přejete si získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 18 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. Více na www.nutricniordinacepraha.cz

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Na začátku Vám poradce pro výživu sestaví několik zdravých jídelníčků. Tím získáte jasnou představu, jaká pravidla musí být při jejich tvorbě dodržena (výběr potravin, skladba bílkovin, sacharidů a tuků, energetické hledisko atd.). Čím se od ostatních poraden výrazně odlišujeme, je fakt, že Vás nutriční terapeut naučí jídelníčky přímo sestavovat. Nikdo kromě Vás totiž nezná spektrum potravin, které Vám chutnají, nenadýmají Vás, jsou pro Vás cenově dostupné a umíte je i uvařit. Na rozdíl od draze zaplacených jídelníčků většiny výživových poradců se Vám nový stravovací režim od nás bude daleko lépe dodržovat, a to i z dlouhodobého hlediska. Podstata všeho je, abyste se konečně naučili CO máte jíst, KDY a hlavně KOLIK. 

Na konzultaci k nám přicházejí zpravidla dva typy lidí. Ti první si již v minulosti prošli celou řadou diet, ale většinou bez valného výsledku a ti druzí se nechtějí spoléhat na informace z internetu, které mnohdy patří do kategorie omylů, mýtů a polopravd. My se však opíráme především o odborné znalosti podložené každodenní praxí s klienty. Neopakujte stále stejné chyby a přijďte se k nám poradit, jak to dělat správně. Vězte, že to spolu zvládneme.

Cena za poradenství? Méně než 6.000 Kč!

Vzhledem k tomu, že máme dlouhodobě vyjednané příspěvky a dotace, je celková péče výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. Našimi klienty se běžně stávají i maminky na mateřské dovolené, studenti či důchodci, kteří by si jinak nemohli dovolit zaplatit za poradenství více než deset tisíc. Vše závisí na tom, jaké služby si u nás objednáte. Buďte si jisti, že to Váš rozpočet zvládne. Na nezávazné vstupní konzultaci s Vámi nastavíme takové parametry péče, které pro Vás budou vhodné a hlavně finančně přijatelné. Za dobu našeho fungování, více než 18 let, jsme byli schopni každému nalézt optimální řešení. Úhrada objednaných služeb probíhá vždy na 2 - 3 platby, nikoliv předem v plné výši, jako je bohužel běžná praxe většiny poradců.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace

na místě nezáleží

preferuji polikliniku v Praze ve Vysočanech

preferuji polikliniku U Dvou srpů v Praze na Smíchově


Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Ordinace v Praze 5 na Smíchově

U Dvou srpů 2024/2, 1. patro
150 00 Praha 5 Smíchov

Nutriční ordinace Praha Smíchov

spojení MHD k poliklinice Smíchov:
zastávka Kavalírka - TRAM 4, 9, 10, 16 a BUS 167

Ordinace v Praze 9 ve Vysočanech

Sokolovská 304 , 3. patro
190 00 Praha 9 Vysočany


Nutriční ordinace Praha Vysočany

Spojení MHD k poliklinice Vysočany:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16