18 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Zajímá vás správné sestavení jídelníčku?

Správně sestavený jídelníček musí splňovat několik důležitých podmínek. Vždy však rozhoduje, zda se tvoří pro klienta, který chce zhubnout, přibrat a nebo jen zůstat na své váze. Pro všechny tyto režimy je společné, že se musí vzít v potaz 3 podmínky:

1. Energetická hodnota

Příjem kalorií závisí na bazálním metabolismu (energie potřebná pro orgánový chod lidského těla), fyzické či psychické pracovní aktivitě a dalšímu výdeji energie v rámci volného času. Tím může být sport, výlety, procházky se psem atd. 

2. Vyváženost makroživin

Abyste dosáhli výsledků, které chcete, je důležité kromě energetického příjmu sledovat i procento bílkovin, sacharidů a tuků.

3. Minimální gramáž bílkovin

V neposlední řadě je nutné správně nastavit i minimální objem bílkovin pro správnou regeneraci zatížené svalové hmoty.

Nejčastější chyby při tvorbě jídelníčku:

- zaměření se jen na kalorický příjem

- zařazení jen nízkotučných potravin

- nesprávné rozložení makroživin v rámci jednotlivých jídel

- nesledování absolutního obsahu cukrů v potravinách

- neakceptování zdravotního stavu

Nejčastější chyby při dodržování jídelníčku:

- vynechání snídaně či jiných hlavních jídel během dne

- velké časové rozestupy mezi jídly (delší než 4 hodiny)

- jí se rychle a ve stresu

- místo pořádného obědu si dáme jen pečivo s něčím

- nízký pitný režim

- konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem

- konzumace polotovarů a potravin z rychlého občerstvení

- nadmíra sladkostí, kávy a alkoholu

Objednejte se do nutriční ordinace, máme 18 let praxe a zkušeností.

Za tuto dobu jsme pomohli mnoha klientům a jsme připraveni pomoci i vám, společně to zvládneme. To vše bez diet, doplňků stravy, chemie a hladu! V Praze máme dvě pobočky - VysočanySmíchov.

Vyplňte si kontaktní formulář nebo zavolejte na 777 56 81 82.

 

         

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Nadváha i obezita negativně ovlivňuje vaše zdraví! 

Trápí vás kila navíc, nejste v dobré kondici, rychle se unavíte? Je nejvyšší čas na změnu! Svěřte se do péče nutričního specialisty. Pomůže vám kompletně nastavit takový výživový a pohybový plán, který bude v souladu s vaším zdravotním stavem a životosprávou. 

Málo jíst a hodně sportovat k redukci tuku opravdu nevede.

Lidské tělo je velmi složitý stroj. Abychom ho přiměli k redukci podkožního tuku, je třeba ho nejprve přesvědčit, že mu tato energetická zásoba nebude v budoucnu chybět. Pokud totiž hladovíme nebo jíme nepravidelně, tělo si tvoří nové zásoby podkožního tuku. Můžete při tom sportovat jak chcete, ale hubnout tukové polštáře opravdu nebudete. Čeho se však můžete dočkat je ztráta svalové hmoty a vody. Že s tím máte své zkušenosti? Ano, mnoho lidí si tím prošlo, aby se přesvědčilo, že je to pravda. 

Také nechcete konzumovat potraviny, které vám nechutnají?

Většina diet je zaměřena jen jednotvárně. Vajíčková dieta, stejně jako proteinová nebo nízkotučná dieta, tukožroutská polévka, sacharidové vlny, náhodné půsty, ovocné šťávy, instantní polévky atd. Konzumovat celý den jen vajíčka, mrkev nebo nechutné polévky musí být opravdu nepříjemné. Proč to ale lidé podstupují? Protože z neznalosti faktů o lidském těle jednoduše uvěří tomu, že je ta či ona dieta zachrání. Místo toho, aby se zamysleli nad tím, jak v jídelníčku omezit častou konzumaci salámů, sladkostí, alkoholu, nekvalitního pečiva, smažených a tučných jídel či polotovarů, tak se upnou na nesmyslnou radikální dietu. Výsledek je předem jistý, stejně jako je výhra ve sportce. Člověk si jen zpomalí metabolismus, naučí tělo přemýšlet úsporně a zcela proti původnímu záměru se nový tuk ukládá do zásob. 

Odhalte všechny chyby, kterých se i nevědomě dopouštíte.

Nutriční specialista vás seznámí se všemi pravidly, které se musí dodržet. Základ všeho je jíst pravidelně a snídat, ale to není vše. Nový stravovací režim musí být v souladu s makroživinovou vyvýžeností, to znamená, v jakém poměru do těla přichází bílkoviny, sacharidy a tuky. Neméně důležité je správné kalorické rozložení jednotlivých denních jídel, abyste nedovolili tělu spadnout do katabolického procesu, při kterém dochází ke ztrátě svalové hmoty. Od toho je nutriční poradce, aby klientovi pomohl vše správné nastavit.

Objednejte se do nutriční ordinace, máme 18 let praxe a zkušeností.

Za tuto dobu jsme pomohli mnoha klientům a jsme připraveni pomoci i vám, společně to zvládneme. To vše bez diet, doplňků stravy, chemie a hladu! V Praze máme dvě pobočky - VysočanySmíchov.

Vyplňte si kontaktní formulář nebo zavolejte na 777 56 81 82.

Cena za poradenství? Méně než 6.000 Kč!

Vzhledem k tomu, že máme dlouhodobě vyjednané příspěvky a dotace, je celková péče výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. Našimi klienty se běžně stávají i maminky na mateřské dovolené, studenti či důchodci, kteří by si jinak nemohli dovolit zaplatit za poradenství více než deset tisíc. Vše závisí na tom, jaké služby si u nás objednáte. Buďte si jisti, že to Váš rozpočet zvládne. Na nezávazné vstupní konzultaci s Vámi nastavíme takové parametry péče, které pro Vás budou vhodné a hlavně finančně přijatelné. Za dobu našeho fungování, více než 18 let, jsme byli schopni každému nalézt optimální řešení. Úhrada objednaných služeb probíhá vždy na 2 - 3 platby, nikoliv předem v plné výši (to je bohužel běžná praxe ostatních poradců). V žádném případě na Vás také nebude čekat finanční závazek na několik měsíců, s těmito praktikami nemáme a nechceme mít nic společného.

Platební karty nepřijímáme, úhrada je pouze v hotovosti.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace


Ordinace v Praze 5 na Smíchově

U Dvou srpů 2024/2, 1. patro
150 00 Praha 5 Smíchov

Nutriční ordinace Praha Smíchov

spojení MHD k poliklinice Smíchov:
zastávka Kavalírka - TRAM 4, 9, 10, 16 a BUS 167

Ordinace v Praze 9 ve Vysočanech

Sokolovská 276, přízemí, vchod ze dvora
190 00 Praha 9 Vysočany


Spojení MHD:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16 - Divadlo Gong